Bezpieczeństwo danych
Klienci korzystający z naszych usług, powierzają opiece VTS PROJECT swoje cenne dane firmowe, dlatego absolutnym priorytetem jest zapewnienie im najwyższego poziomu bezpieczeństwa.
Aplikacja VTS to nowoczesne rozwiązanie spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa. Nasze ośrodki znajdują się w Polsce i w Europie. Dane polskich przedsiębiorców w całości przechowywane są w Polsce, co jest istotnym wyróżnikiem na tle konkurencyjnych rozwiązań, korzystających z centrów danych w innych krajach (w szczególności poza terytorium UE) oraz co z tego wynika – podlegającym ustawodawstwu tych państw, co często jest sprzeczne z polskimi regulacjami dotyczącymi przechowywania danych osobowych.
  1. Dane Klientów przechowywane są na kilku niezależnych serwerach, które są wyposażone w profesjonalne systemy podtrzymywania napięcia w razie awarii sieci energetycznej.
  2. Dane wszystkich Użytkowników Aplikacji VTS w naszym modelu kopiowane są w cyklu 24-godzinnym (procedura wykonywania kopii bezpieczeństwa baz danych jest opisana w regulaminie usługi).
  3. Niezależne serwery fizycznie chronione są przed nieupoważnionym dostępem i czynnikami zewnętrznymi.
  4. Wykorzystywany jest silnik baz danych Microsoft SQL Server, z którego korzystają największe firmy na świecie, takie jak banki czy firmy ubezpieczeniowe.
  5. Dane Klientów zabezpieczone są przed ewentualną ingerencją z zewnątrz oraz nieautoryzowanym dostępem wewnątrz sieci przez zastosowanie ścian ogniowych.
  6. Stosujemy nowoczesną technologię kryptografii – dane są szyfrowane przy użyciu 128-bitowego klucza SSL (Secure Socket Layer), dzięki czemu są nie do przechwycenia przez osoby nieupoważnione.